hideMożesz ustawić filtr produktów aby zobaczyć tylko te produkty którymi jesteś zainteresowany
Best Bruk

Stopnie schodowe


Zaletą systemu schodowego z naszej oferty jest kompleksowość oraz łatwa zabudowa. Swoje zastosowanie znajduje on zarówno w aranżacjach ogrodowych, jak i w konstrukcji schodów wejściowych do budynku.

Filtruj produkty

BETONOWE SCHODY W OGRODZIE

Decyzja dotycząca wyboru materiału na schody zewnętrzne oraz ich rodzaju nie jest łatwa. Poszczególne rozwiązania różnią się miedzy sobą konstrukcją ,możliwościami jakie oferują w kwestii aranżacyjnej oraz nakładem pracy potrzebnej do ich wykonania .
Wygodne, funkcjonalne i bezpieczne. Takie właśnie powinny być schody w naszym ogrodzie. Warto też zadbać, aby estetycznie zgrywały się z otoczeniem. Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego będą wykonane – powinien być odporny na ścieranie i wahania temperatur.
Schody ogrodowe mogą prowadzić z ogrodu bezpośrednio do domu lub na ganek, taras czy werandę. Wykorzystywane są także na działkach o zróżnicowanym poziomie terenu, do zabudowy stromych skarp.

Wygodne stopnie powinny mieć około 15 centymetrów wysokości. Dobrze, aby ich szerokość zamykała się w przedziale 30-35 cm. Aby schody były wystarczająco przestronne, ich długość nie powinna być mniejsza niż 70 centymetrów.
Należy też pamiętać, że będą one wystawione na działanie zmiennych warunków pogodowych, warto więc wybierać te wykonane z materiału odpornego na wilgoć czy mróz. Z pewnością największą trwałością cechować będą się mocne, betonowe schody. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego rodzaju wyrobów, które w niczym nie przypominają szarych, jednolitych schodów, popularnych przed laty.

Różnorodność wykończeń i kolorów schodów jest bardzo szeroka. Z łatwością wybierzemy spośród nich takie, które idealnie zastąpią stare konstrukcje, jak i schody pasujące do nowoczesnych zabudowań. Komfort użytkowania schodów można zwiększyć poprzez zastosowanie funkcjonalnych dodatków. Dzięki śrutowanemu paskowi antypoślizgowemu unikniemy ryzyka upadku. Jeżeli użytkujemy wózek dziecięcy poruszanie się po schodach ułatwi nam specjalna bieżnia wjazdowa. Dobrym rozwiązaniem są też schody oświetlone systemem LED, który ułatwi poruszanie się po zmroku.

Na wygodę użytkowania schodów wpływ ma także ilość stopni. Najlepiej, aby była ona dostosowana do naturalnego rytmu chodu człowieka, czyli nieparzysta. Przeważnie projektuje się więc schody o przynajmniej trzech stopniach. Jeśli ukształtowanie terenu wymusza wybudowanie wysokich schodów, dobrze będzie co kilka stopni umieścić płaską powierzchnię, tzw. spocznik.

Czynnikiem determinującym wybór schodów ogrodowych jest najczęściej aranżacja ogrodu. Schody należy zatem dopasować do elewacji, ogrodzenia czy podmurówki. W przypadku klasycznych, dużych domów, najlepiej sprawdzą się schody blokowe. Są one dość masywne, dzięki czemu nadają otoczeniu nieco dworskiego charakteru. Jeśli zależy nam na uwydatnieniu szlachetności wykonania schodów, możemy zdecydować się na wersję z dodatkowo szlifowanymi stopniami.

STOPNIE BLOKOWE

Tradycyjny sposób konstruowania schodów polega na przygotowaniu betonowej podstawy, którą pokrywa się wybranym materiałem – kostką brukową ,klinkierem lub gotowymi elementami w postaci stopni okładzinowych lub kątowych.
Warto jednak zastanowić się ,czy nie postawić na stopnie blokowe, których wykonanie zajmie zaledwie jeden dzień .
Stopnie blokowe w porównaniu do innych systemów schodowych, charakteryzują się prostotą wykonania . Brak konieczności stosowania izolacji wodochronnej, czasochłonnego wykończenia  wybranym materiałem ,ale często również  wylewania tradycyjnej betonowej konstrukcji znacząco ułatwiają i skracają prace montażowe.
Bezpośrednio na wyprofilowanym gruncie, układamy warstwę mrozoodporną  z kruszywa, żwiru lub pospółki grubości około 20 cm, a następnie  na podbudowie  półsuchego betonu ( B10 ) o grubości około 10 cm montujemy pojedynczo  stopnie blokowe. Należy pamiętać o dwóch istotnych kwestiach.
Po pierwsze pilnujemy, aby kolejne stopnie w biegu zachodziły na siebie minimum 2 cm. Po drugie starajmy się aby zapewnić niewielkie nachylenie stopni (około 1% ) umożliwiające  odpływ wody ze schodów . Spoiny między schodami wypełniamy elastyczną fugą o grubości 3-5 mm, wykonaną z uszczelniacza poliuretanowego lub silikonu.
Stopnie blokowe swoim charakterem nawiązują do dawnych posiadłości dworskich ,utrzymanych  w tradycyjnym, eleganckim stylu. Prowadząc gospodarzy i gości na ganek, pięknie będą prezentowały się  w towarzystwie ozdobnych balustrad i otoczeniu malowniczego ogrodu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele rodzajów stopni różniących się  między sobą kolorystyką i rodzajem wykończenia, dzięki czemu będą one współgrać z indywidualnymi aranżacjami przestrzeni


Główny rejon naszej sprzedaży to następujące miejscowości:

Konin, Posada, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Gosławice, Mikorzyn, Ślesin, Licheń, Skulsk, Budzisław Kościelny, Sompolno, Piotrków Kujawski, Radziejów, Izbica Kujawska, Mogilno, Strzelno, Solec Kujawski, Inowrocław, Gniezno, Września, Swarzędz, Poznań, Słupca, Zagórów, Powidz, Strzałkowo, Pyzdry, Ostrowite, Witkowo, Włocławek, miasto Koło, Kościelec, Dąbie, Kutno, Wierzbinek, Tuliszków, Turek, Dobra, Wyszyna, Uniejów, Sieradz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Środa Wielkopolska, Stare Miasto, Rychwał, Rzgów, Sławsk, Grodziec, Ceków, Ostrów Wielkopolski, Zbiersk, Kalisz, Pleszew, Łodź, Zgierz, Poddębice, Łęczyca, Trzemeszno, Kórnik.

Close

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij

Close

Zapytaj o produkt

Pytanie dotyczy produktu: NOVATOR

Srawdzanie wiadomości... Sprawdzanie...